Biegi Niepodległościowe 11.11.2019

Biegi Niepodległościowe 11.11.2019

2 listopada 2019 Wyłącz przez -

Święto Niepodległości biegacze tradycyjnie spędzą w biegu. Włodarze miast i organizatorzy przygotowali na ten dzień kilkadziesiąt propozycji dla aktywnych. Ciekawych biegów nie zabraknie oczywiście również w naszych okolicach. Oto kilka najciekawszych propozycji. 


Bieg Niepodległości w Pile

Tradycyjny bieg, będący ostatnim etapem cyklu Grand Prix powiatu pilskiego. Tym razem biegacze pokonają nieco zmodyfikowaną trasę o długości około 6 km. Zmiana jest spowodowana remontem stadionu przy ulicy Okrzei. 

Start o godz. 12:00 z parkingu pod Lidlem. Bieg darmowy. Bez pakietu startowego, ale w świetnej atmosferze wspólnego święta. W tym roku znowu biało-czerwona fala przebiegnie ulicami Piły. Na liście startowej jest już blisko 400 nazwisk. 

Bieg Niepodległości w Wałczu

Ciekawa propozycja z bliskiego Wałcza. Start biegu i marszu nordic walking o godz. 11:11. Wpisowe wynosi 20 zł (lub 30 zł płatne po 7.11). W pakiecie koszulka techniczna a na mecie medal. Zapisy na stronie Maratończyk Pomiar Czasu.

Bieg Niepodległości w Luboniu

Luboń koło Poznania zaprasza na 9. już Bieg Niepodległości. To okazja do pobiegnięcia razem z pacemakerem i zaatakowania swojej życiówki. “Zające” prowadzić będą na czasy: 40, 45, 50, 55 i 60 minut. 

Jak podaje organizator, w skład pakietu startowego wejdą:

– numer startowy
– odlewany medal
– opaska na uszy
– pieczywo chrupkie 
– rogal świętomarciński oraz butelka wody mineralnej na mecie
– goździk dla każdej z Pań na mecie.

Po biegu ciepły posiłek na stołówce (zupa pomidorowa, kiełbasa lub sałatka). Co ciekawe, nie trzeba być “harpaganem”, by zgarnąć w tym biegu nagrodę. Osoba, która zamelduje się na mecie na miejscu 1034 (wg czasu brutto) otrzyma niespodziankę w postacie drukarki OKI.

Bieg Niepodległości w Poznaniu

Najpopularniejszy bieg, nie tylko w naszych okolicach, ale w całym kraju. Zawodnik przyciąga na start w Poznaniu niepowtarzalna atmosfera, bogaty pakiet startowy z przepięknym medalem i imieniny głównej ulicy Poznania. 

medal husarz 2019 ze znakiem wodnym 2048x1536 1024x768

Tegoroczny medal na Biegu Niepodległości w Poznaniu. Fot. strona internetowa organizatora.

Bieg Niepodległości w Obornikach

Impreza w Obornikach to bieg główny na dystansie 10 km oraz biegi towarzyszące – na 5 i na 2,5 km oraz biegi dziecięce i młodzieżowe. Start biegu głównego o godz. 11:11 a w skład pakietu startowego wchodzi m.in. techniczna koszulka. Strona biegu: https://biegi.oborniki.pl/.

Bieg Niepodległości w Gnieźnie

Ubiegłoroczna edycja Biegu Niepodległości w Gnieźnie miała oczywiście patriotyczną oprawę (m.in. Msza Św. w intencji Polski, ustawienie wart i składanie wieńców i kwiatów pod pomnikiem Bolesława Chrobrego, przyjazd i przemówienie marszałka Piłsudskiego, odśpiewanie Hymnu Polski przed startem). 

Podobnych atrakcji należy oczekiwać w tym roku. Limit uczestników to 650 osób. Zostało jeszcze około 60 miejsc.

Bieg Niepodległości w Chojnicach

Impreza w Chojnicach to propozycja dla osób, które wolą kameralne biegi. Limit uczestników to tylko 101 biegaczy. Organizator nagradza kategorie wiekowe (które nie dublują się z OPEN), więc szansa na stanięcie na podium w tym biegu jest większa niż w innych.

Skomentuj przez FB