Witold Sobczak zwycięzcą Maratonu Jastrowskiego

4 kwietnia 2019 Wyłącz przez -

Witold Sobczak z Poznania okazał się najszybszym biegaczem podczas XI Maratonu Jastrowskiego. Trudną, liczącą ponad 42 km trasę, pokonał w czasie 3:13:10. Kolejne miejsca zajęli Arkadiusz Radtke z Nowin (3:17:35) oraz Krzysztof Grzegorek z Poznania (3:24:25).

Wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Kończak ze Szczecinka z czasem 3:31:26. Kolejne miejsca na podium zajęły Małgorzata Jackowiak (4:01:21) oraz Barbara Jankowska (4:13:51).

Wśród uczestników biegu nie zabrakło nowego króla polskiego maratonu – Ryszarda Kałaczyńskiego z Wituni, który ma na koncie już blisko 700 maratonów! Do Jastrowia przyjechali również inni znani maratończycy – Państwo Irena i Mirosław Lasota czy Barbara Gil.

Na dystansie półmaratonu najlepsi okazali się biegacze doskonale znani w pilskim środowisku biegowym.

Zwyciężył Tomasz Chawawko z Dębna, który linię metę przekroczył z czasem 1:25:53. Kolejne miejsca na podium zajęli Emil Plaszczyk z Piły (1:28:04) oraz Sebastian Milachowski z Nowin (1:35:11).

Wśród kobiet dystans półmaratonu najszybciej pokonała Monika Wyrobek z Więcborka z czasem 1:43:50, która pokonała Iwonę Bielińską z Koszalina i Aldonę Walenczak z Jastrowia.

Wśród uczestników półmaratonu oklaskiwać można było m.in. Michała Bielińskiego – organizatora koszalińskich biegów, takich jak Nocna Ściema.

Pełne wyniki z obu biegów znajdują się w zakładce Wyniki.