Wirtualny bieg – nowy trend czy sposób na wyciągnięcie kasy od naiwnych?

Wirtualny bieg – nowy trend czy sposób na wyciągnięcie kasy od naiwnych?

15 kwietnia 2019 Wyłącz przez -

Szukając w kalendarzu biegowym jakichś ciekawych zawodów natrafiłem na imprezę pod hasłem Polska. Europa. Bieg.


Bieg, z okazji 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, ma się odbyć 1 maja. Nie, żebym był zwolennikiem zbiurokratyzowanego eurosojuza, ale każda okazja do pobiegania jest dobra.

W kalendarzu brakowało jednak informacji, w jakim mieście bieg się odbędzie. Była tylko informacja “cała Polska”. Już myślałem, że to coś w rodzaju parkrunu, gdzie w jeden dzień o tej samej godzinie odbywają się biegi w wielu różnych miastach. Otworzyłem regulamin, by sprawdzić czy gdzieś w pobliżu też można pobiec.

Owszem, można. Ale na zdecydowanie innych zasadach niż sobie wyobrażałem. Na czym polega ten bieg? W skrócie – zapisujesz się, wpłacasz 65 zł (wcześniej można było taniej), dostajesz pocztą koszulkę oraz numer startowy i możesz biec.

Gdzie? Gdzie chcesz 😁. Regulamin mówi o tym, że 1 maja masz założyć na siebie otrzymaną koszulkę, przypiąć numer startowy i pobiec zadeklarowany dystans. Następnie na stronie internetowej wypełniasz formularz podając swój czas i czekasz na kolejną przesyłkę, tym razem z medalem. Najlepsi dostaną pocztą również statuetki lub puchary 😄.

Może i jestem starej daty, ale coś mi tu nie pasuje. Nie chcę nikomu odbierać prawa do udziału w takiej imprezie, ale osobiście nie widzę w tym żadnego sensu. Przecież równie dobrze można to samo pobiec nie płacąc 65 zł wpisowego. Czy tyle jest warty medal przysłany pocztą? I jaki jest sens przypinania sobie numeru startowego w samotnym biegu po lesie? 🤣

Za kilka dni w Kaczorach jest bieg na 10 km. Organizatorzy poniosą spore koszty – elektroniczny pomiar czasu, zabezpieczenie trasy, wolontariusze, woda, jak zawsze w Kaczorach mnóstwo jedzenia, kawa, herbata, koperty dla najlepszych, ładne medale, puchary w kategoriach wiekowych. Czas umili orkiestra dęta a po biegu odbędzie się losowanie nagród. Ile wynosi wpisowe? 0 (słownie zero) złotych. O 65 złotych mniej niż w biegu, który musimy sami zorganizować 😂.

Wniosek każdy może wyciągnąć sam.

Skomentuj przez FB