Grand Prix powiatu na nowych zasadach

Grand Prix powiatu na nowych zasadach

5 marca 2019 Wyłącz przez -

Bieg Papieski ze Skrzatusza do Starej Łubianki zainauguruje jubileuszowy cykl Grand Prix powiatu pilskiego.


Impreza, która zachęciła wielu z nas do biegania, w tym roku odbędzie się na nowych zasadach.

Nowości jest sporo. Po odejściu Wojtka Dróżdża ze Starostwa, koordynacją cyklu zajmie się Stowarzyszenie Biegaczy Gminy Szydłowo.

Największą zmianą jest możliwość opuszczenia jednego biegu. Do tej pory choroba, kontuzja, niespodziewany wyjazd czy uroczystość rodzinna oznaczały często koniec szans na sklasyfikowanie w Grand Prix.

Teraz można jeden bieg w cyklu odpuścić. Nadal jednak ukończyć trzeba 10 wyścigów. Do terminarza dopisano bowiem sierpniowy Bieg Trzeźwości w Starej Łubiance.

Jeśli zawodnik ukończy wszystkie 11 biegów, wtedy wynik najgorszego występu zostanie wyłączony z klasyfikacji. Zgodnie z regulaminem, jedynym obowiązkowym biegiem jest Bieg Papieski, który zainauguruje powiatowe zmagania.

Kolejnym ułatwieniem jest możliwość automatycznego zapisywania na wszystkie biegi i stały numer startowy na cały cykl. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję podczas zapisów na bieg w Skrzatuszu.

Z nowego regulaminu nie są zadowoleni “kijkarze”. W związku z licznymi kontrowersjami dotyczącymi nieprzestrzegania przepisów przez niektórych zawodników (nie na wszystkich marszach są sędziowie na trasie) w tym roku najlepsi w nordic walking nie zostaną nagrodzeni.

Zawodnicy, którzy ukończą wszystkie marsze z powiatowego kalendarza otrzymają podczas podsumowania jedynie pamiątkowe medale.

Tegoroczny cykl Grand Prix będzie jubileuszową, 10. edycją. Tytułów bronią Jakub Filipiak i Basia Przewoźniak.

Skomentuj przez FB