Ćwierćmaraton Muzyczny ze sporymi zmianami

Ćwierćmaraton Muzyczny ze sporymi zmianami

20 marca 2019 Wyłącz przez -

Wydawało się już, że w tym roku w biegowym kalendarzu może zabraknąć Ćwierćmaratonu Muzycznego – imprezy, która zbierała bardzo dobre opinie od uczestników i która stała się stałym elementem pilskich majówek.


Do imprezy pozostawało co raz mniej czasu a nie pojawiał się żaden komunikat dotyczący “ćwiartki”. 

Dziś już wiemy, że impreza się odbędzie. O ile można tak napisać. Zmieni się bowiem prawie wszystko – nazwa biegu, dystans, trasa i data wydarzenia.

Bieg odbędzie się pod nazwą “Muzyczna Dycha”. Nazwa zdradza nowy dystans. W zasadzie, w poprzednich edycjach uczestnicy również pokonywali dystans 10 km. Dodatkowe 500 metrów było symboliczne i miało charakter startu honorowego.

Nowością będzie drugi dystans. Zapisać się będzie można na bieg o długości 5 km. To ukłon w stronę zawodników mniej zaawansowanych, którzy mają obawy przed dystansem 10 km oraz tych szybszych, którzy wolą krótsze, ale bardziej intensywne ściganie.

Zmienia się także data biegu. Biegacze przyjadą do Piły nie, tak jak do tej pory, 1 maja, ale w niedzielę 12 maja. To zła wiadomość dla osób, które zapisały się już na bydgoski PKO Festiwal Biegowy. W grodzie nad Brdą odbędą się wtedy biegi na dystansie 10 km oraz półmaratonu. 

W tym roku uczestnicy “muzycznego biegu” wystartują ze stadionu MOSIR przy ulicy Żeromskiego. Trasa prowadzić będzie ulicą Mickiewicza.

Czekamy na szczegóły imprezy w Pile.

fot. Organizator

Skomentuj przez FB